Konwent Wielkanocny

Co roku w czwartek w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego kapłani pracujący w jednym dekanacie spotykają się na konwencie wielkanocnym. W tym roku Konwent dekanatu Bytom Miechowice miał miejsce dzisiaj w naszej parafii.

Konwent Wielkanocny (z języka łacińskiego conventus oznacza zgromadzenie, spotkanie) to szczególne spotkanie kapłanów, nawiązujące do zgromadzenia apostołów radujących się w Wieczerniku spotkaniem ze Zmartwychwstałym Panem. Konwenty odbywają się albo w parafii Księdza Dziekana dekanatu, albo kolejno w poszczególnych parafiach dekanatu.

Najważniejszym momentem kapłańskiego spotkania była wspólnie sprawowana Eucharystia, której o godzinie 19.00 przewodniczył Dziekan naszego dekanatu – ks. Antoni Kopiec - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach. Słowo Boże wygłosił ojciec duchowny dekanatu – ks. Kazimierz Chechelski SDB – dyrektor wspólnoty Salezjańskiej na Zabrzańskeij Helence.

Uroczystą celebrę ubogacił także nasz chór parafialny. W czasie Eucharystii w w modlitwach polecano zmarłych kapłanów pochodzących i pracujących w naszym dekanacie, a także proszono o nowe: liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym roku dzień Konwentu nałożył się na I czwartek miesiąca, który jest w naszej parafii szczególnej modlitwy o powołania i za już powołanych. Uroczystą Mszę poprzedziła więc adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach.

Po Eucharystii odbyło się braterskie wielkanocne spotkanie naszych duszpasterzy przy wspólnym stole.

Pragniemy serdecznie podziękować za wspólną modlitwę w ramach Konwentu Wielkanocnego; oraz za wszelką okazaną nam życzliwość i pomoc.