Święci Młodziankowie...

28 grudnia Kościół wspomina Świętych Młodzianków, chłopców - męczenników z Betlejem, zamordowanych z rozkazu króla Heroda, sądzącego, że w ten sposób zgładzi także małego Jezusa. Tradycyjnie w ten dzień podczas Mszy Świętej błogosławi się dzieci. W naszej Parafii dodatkowych przeżyć  duchowych dostarczyła nam grupa przedszkolaków, która wystawiła Jasełka.

Jasełka przygotowane przez przedszkolaków z Osiedla, w prosty ale piekny sposób przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. Dzieci z ogromnym przejęciem wcieliły sie w postaci Maryi, Jezusa, pasterzy, aniołów, trzech Króli i innych. Ich występ niczym w prawdziwym teatrze podziwiały zgromadzone w kościele dzieci i starsi. Na podkreślenie zasługuje fakt, ze Mali Artyści na pamięć nauczyli się niekrótkich tekstów, śpiewu kolęd i scenicznego ruchu. Przede wszytkim jednak w wystawianych Jasełkach nie było widać sztuczności, a za to ogromne dziecięce serce i radość, za co nagrodzeni zaostali gromkimi brawami. Dziękujemy dzieciom, ich Opiekunom i Rodzicom za piękne przeżycie. Po Jasełkach Ksiądz Wikary odprawił w intencji wszystkich dzieci naszej Parafii Mszę Świętą, którą zakończyło indywidualne błogosławieństwo każdego dziecka.