Odpust parafialny

22 listopada nasza Parafia przeżywała swoje święto patronalne ku czci Chrystusa Króla. Tegoroczny Odpust połączony był z 80 rocznicą konsekracji stolarzowickiej świątyni, przez co nabrał jeszcze bardziej doniosłego charakteru. Już na parę dni przed odpustem rozpoczęły się przygotowania placu kościelnego i wystroju wnętrza świątyni. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do udekorowania kościoła i jego otoczenia. Uroczysta Suma Odpustowa odbyła się o godzinie 11.00.

Mszę celebrował Ksiądz Prałat Jan Plichta, który też przez cały dzień głosił słowo Boże. Mszę świętą koncelebrowali księża pochodzący z naszej Parafii – ks. Waldemar Kłaczka, ks. Waldemar Kołoczek, ks. Waldemar Glowka, a także ksiądz Robert Dura – misjonarz z Togo. Obecni byli również: Ksiądz Prałat Józef Jureczek, Ksiądz Dziekan Marcin Tomczyk, Ksiądz Prałat Hubert Nalewaja, Ksiądz Kazimierz Gruszka, Ksiądz Romuald Kokoszka, Ksiądz Rudolf Halemba, Ksiądz Tadeusz Romanek, Księża Salezjanie oraz Księża z naszego miechowickiego dekanatu. Na zakończenie uroczystej celebry zgromadzone duchowieństwo, obecne Siostry Zakonne pochodzące z naszej Parafii – Siostra Anastazja, Siostra Rita z Matką Przełożoną Domu na Górze Świętej Anny oraz nasza Nowicjuszka Marta, liczne poczty sztandarowe (w tym z Helenki i Rokitnicy), Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wszyscy obecni Parafianie i Goście wzięli udział w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za obecność, modlitwę i troskę o Parafię, a także przypomniał, że Chrystus powinien królować w każdym ludzkim sercu. Po południu o godzinie 15.30 odbyło się nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla, podczas którego odmówiony został akt poświęcenia się Sercu Jezusowemu.