Bóg się rodzi...

Uroczystość Bożego Narodzenia, do której przygotowywaliśmy się przez cały Adwent, ma szczególny, rodzinny charakter. Rodzący się w betlejemskiej stajence Zbawiciel jednoczy w te dni całe rodziny, nawet Ci z najdalszych zakątków śpieszą, by ten czas spędzić w domu. Ta święta noc zjednoczyła także naszą Rodzinę Parafialną, wokół Chrystusowego ołtarza i żłóbka podczas odprawionej o północy w intencji Parafian uroczystej Pasterki.

Nasz kościół wypełnił się po brzegi. O godzinie 23.30 rozpoczęło się modlitewne zakończenie Adwentu poprowadzone przez nasz parafilany chór. Modlitwa, fragmenty poezji, a przede wszystkim piękny śpiew wprowadziły wszystkich w atmosferę oczekiwania i radości płynącej z cudu narodzin Bożej Dzieciny. O północy rozpoczęła się uroczysta celebra. Ksiądz Proboszcz, który jej przewodniczył na samym początku poświęcił szopkę, a chwile później świątynię wypełnił gromki śpiew kolędy. W kazaniu Ksiądz Wikary skoncentrował się na najważniejszej prawdzie Bożego Narodzenia, że Bóg dał człowiekowi wszystko co miał - dał samego siebie. O oprawę muzyczną liturgii zadbał nasz chór, któremu składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i przygotowanie Świąt w wymiarze parafialnym.